Co ciekawego można robić w Jarosławcu?

Poszukując ciekawego i jednocześnie spokojnego miejsca na letni wypoczynek warto spojrzeć na to, co proponuje odwiedzającym osobom Jarosławiec. Ta niewielka miejscowość, położona pomiędzy sosnowymi lasami gwarantuje ciszę i spokój, ale także mnóstwo ciekawych i niepowtarzalnych atrakcji. Obszerna baza noclegowa powoduje, że każdy bez większych problemów zdoła znaleźć idealnie dopasowane do swoich potrzeb noclegi.

Jarosławiec, podobnie jak wiele innych nadmorskich miejscowości to przede wszystkim możliwość korzystania z urokliwych plaż. Do dyspozycji wypoczywających osób są zarówno plaże piaszczyste, jak też kamieniste. Będąc na plaży warto skusić się na możliwość uprawiania bardzo wielu sportów wodnych, które nie są dostępne na innych wodach, takich jak jeziora. To sprawia, że także osoby aktywnie spędzające wolny czas nie będą narzekać na brak zajęcia.

Jednak Jarosławiec to także możliwość zwiedzania ciekawych miejsc. Na pewno na liście każdego, kto odwiedza to miasto powinna znaleźć się zabytkowa latarnia morska. Budynek z czerwonej cegły ma na szczycie taras widokowy, znajdujący się 30 metrów nad ziemią. Aby się do niego dostać, trzeba skorzystać z kamiennych schodów, znajdujących się wewnątrz latarni. Budowla jednak otwarta jest dla zwiedzających jedynie w sezonie letnim. Poza tym w mieście warto zobaczyć takie miejsca jak Galeria Rybacka i Muzeum Bursztynu. W galerii znajdziemy wiele przedmiotów związanych z morzem, a przede wszystkim z rybołówstwem, zaś w muzeum  bez problemu można zobaczyć ciekawe okazy tego cennego kruszcu.

Jeżeli chodzi o noclegi Jarosławiec jest miastem, gdzie można je znaleźć bez większych problemów. Wiele z nich umożliwia bezproblemowe dojście do wszystkich ciekawych miejsc bez konieczności korzystania z samochodu. Także ci którzy preferują nieco bardziej aktywne formy spędzania wolnego czasu znajdą tutaj coś dla siebie. Można skorzystać z połowów dorsza i innych gatunków ryb, jak również z atrakcji takich jak paintball.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *