Dźwirzyno – na żagle i deskę

Szukając doskonałego miejsca na letni urlop nad Bałtykiem warto rozważyć kandydaturę Dźwirzyna. Ta niewielka miejscowość koło Kołobrzegu kusi turystów wieloma atrakcjami. Bogata baza noclegowa, rozwinięta strefa usługowa w połączeniu z jedną z najlepszych na polskim wybrzeżu plaż sprawia, że do Dźwirzyna co roku przyjeżdża tłum turystów nie tylko z Polski. Co więcej jest cała grupa urlopowiczów, która co rok powraca na tutejsze plaże do sprawdzonych pensjonatów i zaprzyjaźnionych gospodarzy.

Jedną z atrakcji tej nadmorskiej miejscowości jest zlokalizowane w pobliżu jezioro Resko Przymorskie. Ciekawostka jest fakt, ze dno jeziora znajduje się poniżej poziomu morza. Sam zbiornik ma okrągły kształt i jest bardzo płytkie. W najgłębszym miejscu osiąga około 2,5 metra głębokości. Jest więc idealnym miejscem do uprawiania różnego rodzaju sportów wodnych. Przystań jachtowa i surfingowa na Jeziorze Reskim jest doskonałym miejscem dla wszystkich miłośników wodnych sportów. Przystań jest zlokalizowana niespełna 600 metrów od bałtyckiej plaży. Sam zbiornik będący w przeszłości częścią morza Bałtyckiego obecnie jest połączony z nim kanałem żaglowym. Tu wszyscy fani wszelkich sprzętów pływających będą mogli wypożyczyć coś dla siebie: kajaki, rowery wodne lub jednostki żaglowe. Także zapaleni wędkarze mogą skorzystać z oferty przystani i wypożyczyć łódź wędkarską lub wiosłową. Nad jeziorem znajduje się wiele spokojnych miejsc, w których miłośnicy moczenia kija mogą zaszyć się z wędką w ręku. Dno jeziora pokryte jest grubą warstwą mułu, a brzegi są porośnięte szuwarami. Z bazy na jeziorze mogą korzystać nie tylko wypożyczający sprzęt wodny, ale również żeglarze.

Na terenie przystani znajdują się obiekty sanitarne z WC i natryskami oraz aneksem kuchennym. Zbiornik jeziora Reskiego jest prawdziwym rajem dla windsurferów i surferów. Płytki zbiornik w pobliżu morza to doskonałe miejsce na rozpoczęcie przygody z deską i żaglami oraz na szkolenie warsztatu. Zarówno w Dźwirzynie, jak i w Kołobrzegu działa wiele szkół windsurfingu. Każdy kto przyjedzie do tej nadmorskiej miejscowości może znaleźć odpowiednie dla jego potrzeb wygodne miejsca do przenocowania. Dźwirzyno jest idealnym miejscem zarówno na aktywny urlop, jak i na relaks na przepięknej wydmowej plaży. Przyjeżdżając tu nie sposób się nudzić. Jedyne co może popsuć wypoczynek to kapryśna bałtycka pogoda.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *