Gdzie dobrze zjeść w Sopocie?

Jeżeli wybieramy się na wakacje, to prócz wypoczynku, aktywnego spędzania czasu i pięknych widoków chcemy również cieszyć się znakomita kuchnią. Sopot to miasto, które doskonale łączy bardzo dobrze rozbudowaną bazę noclegową oraz gastronomiczną. Oczywiście – będąc w tym mieście największy wybór będziemy mieli wśród wszelkiego rodzaju restauracji i barów oferujących dania rybne. Jednak nie jest to wyznacznik. Gdzie zatem pójść, jeżeli lokalne dania rybne napo prostu już nam się trochę „przejadły”?

Najwięcej restauracji znajduje się na deptaku Sopotu, czyli oczywiście ulicy Bohaterów Monte Cassino. Od najtańszych barów do tych droższych i bardziej wyrafinowanych restauracji. Co jakiś czas powstaje tu nowy lokal, który próbuje przyciągnąć turystów odmiennym menu i podejściem do klienta. Jednak są restauracje znane już wszystkim od kilkunastu lat i mających tak dobrą renomę, że nie muszą przebijać się przez konkurencję.
Jest dużo karczm, które stylistycznie przypominają te góralskie. Jedną z nich jest Koliba, która miała swój początek w 2002 roku. Jest ona popularna ponieważ łączy swojski klimat i świetne jedzenie z morskimi i typowo Sopockimi niuansami. Jeżeli chcemy do niej trafić, nie będziemy mieć najmniejszego problemu, wystarczy udać się do parku w Sopocie niedaleko plaży.

Innym lokalem, który warto odwiedzić jest oczywiście Tawerna Rybacka, oferująca nietuzinkowy i swobodny klimat oraz świetne jedzenie.
Większość restauracji w Sopocie to tylko mała część całego ośrodka hotelowego. Połączenie takie daje dużą wygodę turystom oraz oczywiście większe zyski i liczbę klientów.

Powracająca moda na karczmy daje swego rodzaju standaryzację jeżeli chodzi o menu. Karczmy w Polsce były już w XV wieku, moda ta powróciła jakieś 10-15 lat temu. Jednak dał się zauważyć pewnego rodzaju przesyt tego typu lokalami. Praktycznie gdzie byśmy nie pojechali to zawsze spotykamy podobne restauracje – obite w drewnie z kelnerkami przebranymi w ludowe stroje. Oczywiście, jest to przyjemne jednak już odrobinę nudne. Brakuje miejsc, w których można zjeść potrawy „rdzennie” związane z regionem oraz mające oryginalny klimat. Sopot jednak jest miejsce, które ratuje pod tym względem honor wszystkich restauracji w Polsce – Parasolka, Meta czy Pinokio to restauracje mające swój indywidualny klimat i oczywiście to co najważniejsze – dobre jedzenie w dobrej cenie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *