Imprezy i rozrywki w Radomiu

Radom to miasto, o którym każdy powinien wiedzieć co najmniej dwie rzeczy. Po pierwsze, choć obecnie miejscowość należy do województwa mazowieckiego, jest tak naprawdę historycznie częścią Małopolski. Po drugie, w mieście tym możemy liczyć na szereg atrakcji, wśród których każdy znajdzie coś dla siebie. Warto na pewno zwrócić uwagę na imprezę, dzięki której Radom zasłynął – a mianowicie Międzynarodowe Pokazy Lotnicze „Radom AIR SHOW”. To okazja, by ujrzeć na żywo imponujące pokazy lotnicze oraz zobaczyć z bliska samoloty, które są do tych celów wykorzystywane. W trakcie pokazów odbywają się bowiem także liczne wystawy i prezentacje firm działających w branży lotniczej.

Poza tym, w mieście organizowany jest także Radomski Festiwal Jazzowy. W jego trakcie można posłuchać jazzu oraz różnorodnych gatunków z nim powiązanych. Kolejna interesująca impreza to gratka dla miłośników teatru – Międzynarodowy Festiwal Gombrowiczowski organizowany przez Teatr Powszechny imienia Jana Kochanowskiego w Radomiu. Kolejnymi atrakcjami w mieście są jego liczne zabytki. Można tu zobaczyć zarówno obiekty pochodzące ze średniowiecza, jak też i z czasów nowożytnych. Wśród tych starszych warto wymienić kościoły pod wezwaniem świętego Wacława oraz Jana Chrzciciela, klasztor ojców bernardynów wraz z kościołem pod wezwaniem świętej Katarzyny Aleksandryjskiej oraz dawny gród obronny, czyli Grodzisko Piotrówka. Warto zobaczyć także relikty Zamku Królewskiego oraz pozostałości dawnych murów miejskich, którymi Radom był kiedyś otoczony.

Z zabytków nowożytnych warto przyjrzeć się bliżej przede wszystkim dwóm domom: Domowi Esterki oraz Domowi Gąski. Z racji często odbywających się rozmaitych imprez została tu również przygotowana rozbudowana baza noclegowa (Radom – info), która jest w stanie pomieścić tłumy turystów, przybyłych na wspomniane wydarzenia. Liczne hotele, pensjonaty, pokoje gościnne i prywatne kwatery przyjmują gości oraz zapewniają im noclegi. Kilkudniowe wakacje to dobra opcja dla całej rodziny, gdyż miasto słynie również z tego, że znajduje się w nim dużo hoteli na wysokim poziomie – trzy- i czterogwiazdkowych dopasowanych do potrzeb dorosłych i dzieci. Liczba i standard obiektów hotelowych jest tak zróżnicowana, że na pewno każdy znajdzie miejsce odpowiednie dla siebie. To ogromny plus, który sprawia, że odwiedziny tutaj są przyjemnością.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *