Jak spędzić urlop w Czaplinku?

Miły i przyjemny urlop to z pewnością w znacznej mierze zasługa odpowiednio wybranego miejsca. Wiele osób dzisiaj decyduje się na wypoczynek w znacznie mniejszych miejscowościach, które przede wszystkim oferują ciszę i spokój, czego często brak w wielu większych miastach. Jedną z takich oaz spokoju jest Czaplinek. Położony w województwie zachodniopomorskim, jednocześnie leży nad jeziorem, jak również rzeką, co daje wypoczywającym tutaj osobom bardzo wiele możliwości. Bez najmniejszych problemów na pewno można tutaj znaleźć idealnie dobrane do swoich potrzeb noclegi [np. na stronie Meteora], bowiem po względem usług takich jak właśnie baza noclegowa, miejsce to z każdym rokiem coraz bardziej dynamicznie się rozwija. Dzięki temu wyszukanie odpowiednich dla siebie kwater nie stanowi dla nikogo żadnego problemu.

Atrakcji dla turystów w Czaplinku jest bardzo wiele, na pewno na czołowych miejscach znajduje się wypoczynek nad wodą. Tutaj to nie tylko możliwość opalania czy kąpieli, ale także możliwość żeglowania czy uprawiania sportów wodnych. Na uwagę zasługuje także fakt, iż organizuje się tutaj bardzo wiele różnorodnych pod względem trudności spływów kajakowych [np. na stronie Wikipedii], dzięki czemu każdy z pewnością dość szybko znajdzie idealnie dopasowany do swoich potrzeb.

Jednak Czaplinek to także ciekawe budynki, które na pewno zasługują na ich obejrzenie. Jednym z nich jest między innymi kościół św. Trójcy. Budynek, zwłaszcza wewnątrz, to niezwykle ciekawa architektura z baldachimowym ołtarzem. Wychodząc z kościoła, warto przyjrzeć się dzwonnicy kozłowej, na której znajduje się pochodzący z XIII wieku dzwon. Ciekawym miejscem jest także Starówka, gdzie znaleźć można bardzo wiele domów, pochodzących głównie z XIX wieku. Warto pamiętać, że w Czaplinku do dzisiaj ulice zachowane są według porządku, jaki był stosowany w średniowieczu. To już swoisty unikat, który jest bardzo rzadko spotykany. Oczywiście nie można pominąć przyrody, która tutaj urzeka swoim pięknem.

Okolice miejscowości można zwiedzać, korzystając z bardzo wielu dostępnych tutaj szlaków turystycznych. Niedaleko Czaplinka znaleźć można granitowy głaz, który przetrwał stulecia. Pomimo prób jego wysadzenia wciąż znajduje się w tym samym miejscu, nosząc nazwę Tempelburg, którą to nosiła kiedyś miejscowość, będąca siedzibą Templariuszy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *