Korbielów – zimowy kurort

Tradycyjnie większość ludzi wyjeżdża na wakacje latem, ale coraz popularniejsze stają się także urlopy zimowe, zwłaszcza w okresie ferii szkolnych. Część osób ewakuuje się w tropiki, aby korzystać tam ze słońca. Niemniej jednak, chłodne polskie zimy zapewniają dobrą zabawę miłośnikom szaleństw w białym puchu, ponieważ długo zalega u nas pokrywa śnieżna, zwłaszcza w górach. Pod tym względem wyróżnia się szczególnie Beskid Żywiecki, w którym urlop spędza wielu zjazdowców, których przyciąga wyjątkowa baza noclegowa Korbielowa i ośrodki sportowe. Korbielów zaprasza zarówno snowboardzistów, jak i narciarzy na zbocza Pilska, gdzie znajduje się spory ośrodek zimowy. Funkcjonuje tu kilkanaście tras zjazdowych i wyciągów oraz wypożyczalnie i serwisy sprzętu, obiekty gastronomiczne i wypoczynkowe. Dostępne są tutaj skipassy, które pozwalają na korzystanie do woli z usług po jednorazowej opłacie za wejście.

Wiele okolicznych hoteli i pensjonatów (Korbielów – www) oferuje zimą darmowe dojazdy spod drzwi na stoki udostępniając im tak zwane ski-busy. Kilka tras na zboczach Pilska posiada odpowiedni atest, który pozwala na rozgrywanie na nich zawodów sportowych – tak amatorskich, jak i profesjonalnych. Od czasu do czasu będzie okazja by pokibicować tutaj ulubionym alpejczykom. Narciarstwo zjazdowe to nie wszystko, ponieważ można tu wybrać się na biegówki, pospacerować piechotą, pożyczyć śnieżny skuter i zdecydować się na wyprawę pod okiem instruktora. Znajduje się tu również profesjonalny obiekt snow-tubingowy, który pozwala na zjeżdżanie po zboczach w specjalnie zaprojektowanych pontonach. Po aktywnie spędzonym na śniegu dniu, turyści mogą skorzystać z jacuzzi albo sauny, aby pomóc organizmowi w regeneracji zmęczonych mięśni i wzmocnić ciało.

Wieczorem organizowane są tu również kuligi, które pozwalają obejrzeć malownicze okolice podczas świetnej zabawy. Po powrocie uczestnicy zwykle biorą udział we wspólnym ognisku, połączonym z degustacją kiełbasek i grzańca, tańcami i występami zespołów ludowych, które prezentują zarówno góralskie tańce, jak i tradycyjne żywieckie gawędy. Jeśli planuje się zimowy urlop z pewnością warto zarezerwować sobie w Beskidzie Żywieckim noclegi. Korbielów to miejscowość, w której można na wiele sposobów aktywnie spędzić czas ferii – uprawiając sporty, korzystając z obiektów spa, a także biorąc udział w kuligach i imprezach kulturalnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *