Rymanów-Zdrój – prawdziwa oaza spokoju

Rymanów-Zdrój jest jednym z najpiękniejszych uzdrowisk w południowej Polsce. Znany jest przede wszystkim z leczniczych wód, których źródła odkryto właśnie tutaj, a także z urokliwych terenów, pięknych wzgórz i pagórków. Rymanów-Zdrój jest wsią, leżącą w województwie podkarpackim w gminie Rymanów. Jest miejscem, do którego przybywają przede wszystkim kuracjusze. Funkcjonuje tutaj mnóstwo sanatoriów o różnym przeznaczeniu, między innymi dla dzieci z chorobami dziecięcymi, dla osób z chorobami układu oddechowego czy układu krążenia. Swoje turnusy rehabilitacyjne spędza tutaj mnóstwo kuracjuszy. Do Rymanowa-Zdroju warto jednak zawitać nawet jeśli nie potrzebujemy skorzystania z usług sanatorium. Istnieje tu wiele miejsc, które naprawdę warto zobaczyć i odwiedzić.

Jednym z takich miejsc jest uroczy Park Zdrojowy, rozciągający się po dwóch stronach rzeki Tabor. Stanowi on idealne miejsce na rodzinne spacery. W samym środku Parku Zdrojowego znajduje się pijalnia wód. Skosztować tu można wielu rodzajów wód o leczniczych właściwościach. Niektóre z nich są bardzo charakterystyczne w smaku. Stąd też pochodzi znana wszystkim woda butelkowana „Celestynka”. To właśnie tutaj rozlewana jest do butelek i wysyłana na sklepowe półki.

Rymanów-Zdrój to miejscowość idealna nie tylko dla kuracjuszy, spędzających tutaj turnusy rehabilitacyjne, ale też dla turystów, przybywających tu, by cieszyć się pięknymi widokami i czystym powietrzem. Znajduje się tutaj wiele pięknych ścieżek spacerowych i rowerowych, prowadzących przez okoliczne wioski i szczyty. Warto wybrać się na spacer taką ścieżką, wdychając czyste, lecznicze powietrze. To świetny sposób na spędzenie fantastycznych chwil z rodziną czy przyjaciółmi. Kwestią, która zasługuje na uwagę są noclegi []. Rymanów-Zdrój posiada w swojej bazie noclegowej nie tylko miejsca w sanatoriach dla kuracjuszy, ale także miejsca w pensjonatach i hotelach dla przyjezdnych turystów, spragnionych pięknych widoków i niezapomnianych przeżyć. Warto zarezerwować swój nocleg nieco wcześniej, by nie być później rozczarowanym brakiem miejsc. Rymanów-Zdrój to miejsce, w którym czas się zatrzymał. Kręte uliczki, alejki, spacerujący turyści i kuracjusze, budzą w nas uczucie spokoju i bezpieczeństwa. Tutaj nikt nigdzie się nie spieszy, nikt niczym nie martwi. Jeśli chcesz sprawdzić to na własnej skórze, przyjedź do Rymanowa-Zdroju.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *