Trasy biegowe w Zieleńcu

Zieleniec to niewielka miejscowość, do której chętnie przyjeżdża bardzo wiele turystów, zwłaszcza w okresie zimowym. Dlatego, jeżeli chcesz przyjechać do Zieleńca na ferie lub na wakacje, musisz sobie szybko zarezerwować miejsce do spania. Noclegi w Zieleńcu można znaleźć, szukając w bazie noclegowej lub w internecie pod hasłem „noclegi Zieleniec”.

Najbardziej popularnymi trasami w Zieleńcu są trasy biegowe. Od niedawna bardzo popularnym sportem stało się bieganie na nartach – trasy są bardzo ciężkie lub bardzo łatwe. Warto pobiegać na nartach – jest to fajny i bardzo dobry sposób na poprawienie kondycji. Obecnie istnieją nawet specjalne grupy, które uczą biegania na nartach oraz organizowane są wszelkiego rodzaju zawody.

Jeżeli mówimy o trasach biegowych w Zieleńcu, to tutaj jest ich ponad 200 kilometrów, więc na pewno każdy znajdzie jakąś trasę dla siebie. Pierwszą bardzo łatwą trasą jest ta, która nosi nazwę „Szczyty Zieleniec” i ma tylko 3,5 km długości. Kolejną trasą dla biegaczy narciarskich jest trasa nosząca nazwę „Zieleniec” –  jest nieco dłuższa od poprzedniej. Długość tej trasy wynosi 6 kilometrów. Kolejna trasa to „Kamień Rubascha – Velka Destna” – należy już do dużo dłuższych, ponieważ ma aż 14 kilometrów długości. Ostatnią trasą jest ta nosząca nazwę „Kamień Rubascha – Orlica – Masarykowa Chata”. Jest ona stosunkowo przyjemna i posiada nieco ponad 10 kilometrów długości, a różnica wysokości to około 150 metrów. Każda trasa charakteryzuje się czymś innym i na swój sposób jest bardzo oryginalna – warto wybrać coś dla siebie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *