Butelka turystyczna

Butelka turystyczna

Niezależnie od tego, czy lubisz wspinać się, chodzić na siłownię, wycieczki górskie czy długie wędrówki, utrzymywanie odpowiedniego nawodnienia jest w takim wypadku niezbędne. Butelki turystyczne na wodę wielokrotnego użytku pomagają zachować zdrowie oraz zmniejszają ilość wytwarzanych odpadów. jaką butelkę wybrać?

Butelki turystyczne przydatne w każdej sytuacji

Dzięki nowoczesnemu wzornictwu i wzornictwu  butelki turystyczne na wodę są idealna do użytku podczas podróży, a także codziennego użytku w pracy lub w domu. Zmieszczą się w torbie lub plecaku.

Dodatkowo najlepsi na rynku producenci gwarantują jakość i bezpieczeństwo użytkowania. Butelka turystyczna (https://aktywnyturysta.pl/kategoria-produktu/sprzet-turystyczny/akcesoria-turystyczne/butelki-turystyczne/) to również idealny sposób na codzienne nawodnienie organizmu, zarówno w pracy, szkole, podczas treningów biegowych, jak i na rowerze.

Na zwiedzanie dobrym rozwiązaniem jest również bidon. Po opróżnieniu butelki zawsze można poprosić o wodę w schroniskach lub gospodarstwach w pobliżu szlaku. Jednak podróżując do krajów, w których jakość wody jest niepewna, warto mieć specjalną butelkę turystyczną z filtrem. To samo dotyczy czerpania wody ze strumieni, rzek lub źródeł publicznych. Większość butelek na wodę ma specjalny kształt, który jest dopasowany do bocznych kieszeni plecaków turystycznych.

Butelkę turystyczną z wodą można łatwo wyjąć, a także schować. W dodatku można ją również przymocować do pętli plecaka. Z doświadczenia wiadomo też, że większość butelek tego rodzaju zmieści się również w uchwycie na bidon rowerowy.

Jaką butelkę turystyczną wybrać?

Butelki, a także pojemniki wykonane z Tritanu są bardzo często spotykane w branży turystycznej. Zalety tego rodzaju butelek charakteryzują się trwałością. Są również mniej podatne na wszelkie uszkodzenia w porównaniu na przykład z butelkami szklanymi.

Wybierając odpowiednią dla siebie butelkę turystyczną na wodę należy również zastanowić się, jaka pojemność będzie dla nas odpowiednia podczas wykonywanej aktywności fizycznej. Najlepiej wybrać małą, smukłą butelkę, która ma pojemności od 250 do 500 ml.

Butelki używane na co dzień w domu lub też pracy powinny mieć nieco większą pojemność. W związku z tym idealne będą te od 0,5 litra do 0,8 litra. Butelki o pojemności od 0,5 litra do 1 litra świetnie sprawdzą się do turystyki czy też jazdy na rowerze.

Kolor butelki zależy od naszego gustu. Najczęściej polecane są kolorowe butelki jako najlepsze rozwiązanie. Charakterystyczne kolorowe butelki ułatwiają znalezienie ich w miejscach o słabym oświetleniu, takich jak plecaki, obozy i schroniska. Warto też mieć inny kolor, jeśli planujesz kupić butelki dla całej rodziny.

Wybierając butelkę, warto zwróć uwagę na to, jak się ona zamyka oraz jak jest zakręcana. Sklepy specjalistyczne sprzedają szeroką gamę butelek z kilkoma rodzajami zamknięć. Mogą one mieć klasyczny korek, ustnik do picia jak bidon rowerowy, czy też specjalny wysuwany ustnik.

Butelka turystyczna- Podsumowanie

Warto mieć w ekwipunku butelkę turystyczną z wodą, gdy jesteśmy w terenie, gdzie nawodnienie jest szczególnie ważne.

Butelka turystyczna jest bezpieczna dla naszego zdrowia. Stosując tego typu butelki przyczyniamy się również do ochrony środowiska, co ma dziś ogromne znaczenie.

Dodaj komentarz