Gdzie zamówić tłumaczenie medyczne?
Law should know concept, The lawyer explained to the client to plan the case in court.

Gdzie zamówić tłumaczenie medyczne?

Tłumaczenia medyczne wymagają odpowiedniej wiedzy. Gdzie można je zamówić? Sprawdź, jak wybrać najlepszego tłumacza do przełożenia wypisu ze szpitala, wyników badań lub publikacji medycznej.

Na czym polegają tłumaczenia medyczne?

Przekład teksów albo wypowiedzi wymaga nie tylko posiadania wysokich kompetencji językowych. Duże znaczenie w przypadku wybranych typów przekładów ma także specjalistyczna wiedza z konkretnej dziedziny, której tłumaczenie dotyczy.

Podobnie jest wtedy, gdy konieczne są tłumaczenia medyczne. Termin ten odnosi się do przekładów, które związane są z szeroko pojętą medycyną. Wobec tego wykonujący je tłumacz musi mieć właściwą wiedzę w tym zakresie, by przekład był możliwie jak najwierniejszy pod kątem wykorzystanej terminologii medycznej.

Tłumaczenia medyczne – zastosowanie

Przekłady medyczne, a także farmaceutyczne dotyczą wielu różnych treści – tych pisanych i mówionych.

Pisemne tłumaczenia medyczne tego typu dotyczą między innymi:

 • kart pacjenta
 • wypisów ze szpitali
 • wyników badań
 • opinii medycznych
 • książek medycznych
 • charakterystyki produktów leczniczych
 • opakowań leków
 • ulotek farmaceutycznych
 • instrukcji sprzętów medycznych
 • publikacji medycznych
 • folderów reklamowych
 • zarządzeń i decyzji

Oczywiście, zakres tego typu przekładów jest znacznie szerszy, dlatego też odnoszą się one do wszystkich typów tłumaczeń związanych z medycyną.

Z kolei ustne przekłady medyczne są stosowane głównie w trakcie wydarzeń branżowych, między innymi podczas konferencji, wykładów, seminariów, a także konferencji prasowych i innych wydarzeń, gdzie tłumaczy się wypowiedzi lekarzy, pielęgniarek oraz innego personelu medycznego lub osób związanych z medycyną.

Gdzie zamówić tłumaczenia medyczne?

Aktualnie tłumaczenia medyczne są realizowane przez wiele biur tłumaczeniowych, które zapewniają swoim klientom pełną gamę usług związanych z wykonaniem przekładu tekstu lub też przekładu ustnego. Takie usługi oferuje między innymi kancelariatlumacza.pl.

Wybierając odpowiednie biuro tłumaczeniowe tego typu, warto zwrócić uwagę na jego doświadczenie w ramach przekładów tego typu, a także na opinie, jakie biuro za nie uzyskało.

Obecnie pomocne informacje w tym zakresie można bez trudu znaleźć na stronach internetowych biur, a także na innych stronach WWW, co pozwala na łatwe wybranie specjalistów.

Czy tłumaczenia medyczne można wykonać przez internet?

Aktualnie coraz większym zainteresowaniem cieszą się także tłumaczenia medyczne online. Są to usługi polegające na przekładach medycznych treści, które odbywają się za pośrednictwem internetu.

Dla zlecających, ale także dla biura tłumaczeniowego internetowe tłumaczenia medyczne są bardzo wygodnym rozwiązaniem, zwłaszcza w obecnej pandemicznej rzeczywistości, gdy bezpieczniejsze jest załatwienie wszystkiego przez internet.

Aby skorzystać z usługi, należy skontaktować się z biurem wykonującym profesjonalne tłumaczenia medyczne i farmaceutyczne, przekazując mu treści, które mają być przełożone na konkretny język.

Tłumaczenia medyczne – ile kosztują?

Koszty związane z tłumaczeniami medycznymi są zależne od wielu czynników. Wpływają na nie między innymi rodzaj treści do przełożenia, ilość treści, termin wykonania przekładu. Osobno wyceniane są także tłumaczenia medyczne ustne.

Najlepiej przekazać do biura tłumaczeniowego informacje o przekładzie, aby jego pracownicy mogli przygotować bezpłatną wycenę. Następnie można zdecydować się na skorzystanie z usług w tym biurze, które zaoferowało najbardziej atrakcyjne ceny przekładu.

 

 

Dodaj komentarz