Jak wydrukować plakaty? Teraz zrobisz to też online!

Jak wydrukować plakaty? Teraz zrobisz to też online!

Zamierzasz wypromować swoją firmę lub event? W tym celu bardzo często używane są materiały reklamowe outdoorowe, do których zaliczane są również plakaty. Jak zamówić plakaty? Teraz to nie takie trudne! Zobacz, jak złożyć na nie zamówienie również przez internet!

Kiedy warto wybrać plakaty?

Plakaty są materiałami drukowanymi o bardzo szerokim zastosowaniu, po które sięga się z wielu powodów. Używane są one między innymi do informowania, ale również do reklamy.

Bardzo często plakaty stosowane są w przypadku informowania i reklamowania wydarzeń, na przykład jak targi, konferencje, festiwale, koncerty. Wówczas umieszczane są one w publicznych miejscach, na przykład na tablicach czy słupach ogłoszeniowych.

Również plakaty bardzo dobrze sprawdzają się w reklamie outdoorowej, między innymi mogą być one rozklejane na przystankach, budynkach. Używane są również na witrynach firmowych. Te w większych formatach mogą być natomiast wykorzystane do reklamy na billboardach.

Nie można również zapominać o tym, że plakaty mogą też spełniać funkcje estetyczne, na przykład mogą być one wykorzystane w siedzibie firmy, podczas organizowanych przez nią wydarzeń.

Szeroka gama formatów plakatów, papierów oraz sposobów ich wykończenia powoduje, że mogą być one wykorzystane na różne sposoby.

Rodzaje druku plakatów – cyfrowy i offsetowy

Aby wykonać druk plakatów, stosuje się obecnie dwie główne metody, do których zaliczane są druk cyfrowy oraz druk offsetowy. Czym różnią się one pomiędzy sobą?

Druk cyfrowy charakteryzuje się przede wszystkim wysoką jakością, dlatego jest on bardzo popularny wtedy, gdy celem jest stworzenie efektownych materiałów o dużej rozdzielczości i wysokim nasyceniu kolorystycznym. Także ta technika druku sprawdza się już od jednego egzemplarza.

Druk offsetowy jest natomiast bardzo popularny wtedy, gdy konieczne jest wykonanie większej liczby plakatów. Jest on najbardziej opłacalny w przypadku dużych nakładów.

Druk plakatów – jak go zlecić?

Gdy konieczny jest druk plakatów, należy zwrócić się do drukarni świadczącej tego typu usługi. Prowadzą je zarówno drukarnie cyfrowe, jak i drukarnie prowadzące usługi poligraficzne z wykorzystaniem maszyn offsetowych.

Dzisiaj z usług tego typu drukarni można skorzystać zarówno stacjonarnie, jak i internetowo. W pierwszym przypadku konieczne jest udanie się do drukarni osobiście, natomiast w drugim można zlecić przygotowanie druków całkowicie online.

Drukarnie internetowe, na przykład jak drukcyfrowy.krakow.pl, mogą zaoferować swoim klientom kompleksową obsługę w ramach przygotowania druków o szerokim zastosowaniu oraz w niskich cenach. Atutem jest wtedy możliwość otrzymania gotowych wydruków pod swój adres, co powoduje, że złożenie zamówienia jest wtedy bardzo proste i pozwala na oszczędzenie czasu.

Druk plakatów przez internet – krok po kroku

Aby złożyć zamówienie na plakaty przez internet, konieczne będzie przede wszystkim przejście poniższych kroków:

  1. Wybór drukarni prowadzącej druk plakatów przez internet.
  2. Wybranie odpowiedniego wariantu plakatu, między innymi jego formatu.
  3. Przygotowanie projektu wydruku – na stronach drukarni można znaleźć specjalne makiety oraz instrukcje dotyczące przygotowania projektu. Można też zlecić go grafikowi.
  4. Złożenie zamówienia na plakaty online – należy wypełnić formularz i podać w nim niezbędne dane oraz przekazać projekt.
  5. Opłacenie zamówienia – można zrobić to bardzo łatwo przez internet.
  6. Odbiór gotowych plakatów – są one przekazywane do klienta na wskazany przy zamówieniu adres.

 

Dodaj komentarz