Laser frakcyjny w medycynie estetycznej – kiedy warto skorzystać?
The cosmetologist does the procedure for laser hair removal of unwanted hair of the face to a young girl in a beauty salon.

Laser frakcyjny w medycynie estetycznej – kiedy warto skorzystać?

Nowoczesne zabiegi laserowe prowadzone w gabinetach medycyny estetycznej to sposób na młodszą skórę i szybkie pozbycie się jej niedoskonałości.

Laser frakcyjny, który określany jest także jako laser CO2, ablacyjny czy też laser erbowo-yagowy, to rodzaj lasera, który ze względu na swoje parametry pozwala na odmłodzenie wyglądu skóry oraz zredukowanie jej defektów.

Laser frakcyjny – dlaczego warto go wybrać?

Gabinety medycyny estetycznej mogą zaoferować swoim klientom wiele typów zabiegów. Wśród nich znajdują się także zabiegi laserowe, które posiadaj bardzo szerokie zastosowanie.

Jednym z typów laserów używanych do zabiegów jest laser frakcyjny. To typ lasera, który w delikatny, lecz skuteczny sposób powoduje resurfacing, czyli zmianę struktury skóry, aby poprawić jej wygląd.

Zabiegi z laserem frakcyjnym są przeznaczone zarówno dla młodszych, jak i starszych klientów. Mogą korzystać z nich kobiety i mężczyźni.

Zalety zabiegów z laserem frakcyjnym:

 • szerokie zastosowanie
 • poprawa wyglądu skóry – je odmłodzenie
 • skuteczne usuwanie defektów skórnych
 • efekt anti-aging, czyli wydłużenie młodości skóry
 • szybko zauważalne rezultaty
 • możliwość łączenia z innymi typami zabiegów

Na czym polegają zabiegi z laserem frakcyjnym?

Zabiegi prowadzone z użyciem lasera frakcyjnego polegają na wykonaniu pulsacyjnej mikroporacji skóry. Laser nie powoduje znacznego uszkodzenia tkanki skórnej – dochodzi wtedy jedynie do uszkodzeń na około 15% powierzchni skóry. To powoduje, że dochodzi do szybszej regeneracji tkanki i nie wymaga ona długiego czasu rekonwalescencji.

Skóra poddana zabiegowi laserem frakcyjnym jest też bardziej podatna na wchłanianie substancji aktywnych w swoich głębokich warstwach, dlatego jest ona często łączona z innymi typami procedur dla jeszcze lepszych efektów

Laser frakcyjny P.L.E.A.S.E. Professional

Jednym z typów zabiegów z użyciem lasera frakcyjnego jest P.L.E.A.S.E. Professional. To nowoczesna technologia zabiegowa łącząca ze sobą laseroterapię w połączeniu z podaniem substancji aktywnych.

W trakcie zabiegu P.L.E.A.S.E. Professional stosowane są między innymi substancje jak kwas hialuronowy, osocze bogatopłytkowe (produkowane z krwi pobranej od pacjenta), komórki macierzyste, witaminy, aminokwasy i inne.

Synergiczne działania lasera wraz z substancjami aktywnymi powoduje, że zabieg P.L.E.A.S.E. Professional jest znacznie skuteczniejszy i daje długotrwałe rezultaty w postaci poprawy wyglądu skóry na długi czas.

 

Wskazania do zabiegu z laserem frakcyjnym

Zabieg pomaga w redukcji niedoskonałości jak:

 • zmarszczki i bruzdy
 • wiotkość skóry
 • opadające powieki
 • blizny
 • przebarwienia
 • cellulit
 • rozstępy

Laser frakcyjny, w tym także prowadzony jako zabieg P.L.E.A.S.E. Professional, pozwala na poprawę wyglądu skóry i nadanie jej młodszego wyglądu. Laserowe zabiegi dają szybkie i trwałe efekty, powalając na zredukowanie nawet znacznych niedoskonałości.

 

Ten post ma jeden komentarz

 1. Może jest tu jakaś panna młoda która jest kosmetologiem lub kosmetyczka. JEST problem mam cerę trądzikową z przebarwieniami i bliznami po trądziku ( w wieku 27 lat dostałam trądziku ) jak przygotować buzię przed ślubem. Boję się że mnie wypryszczy i będzie to widać pod makijażem. Na jaki czas przed ślubem można usunąć przebarwienia laserrem? I na ile zabiegów sie wybrać tak aby był dobry rezultat?

Dodaj komentarz