Leczenie kanałowe w prywatnym gabinecie – wskazania, metody, przebieg, cena

Leczenie kanałowe w prywatnym gabinecie – wskazania, metody, przebieg, cena

Leczenie kanałowe pozwala na uratowanie zęba przed wyrwaniem. Najszerszy zakres usług w tym zakresie oferują prywatne gabinety.

Endodoncja to dziedzina stomatologii skupiona na chorobach miazgi zębowej, czyli wewnętrznej tkanki zęba. Podstawowym zabiegiem prowadzonym w ramach endodoncji jest tzw. leczenie kanałowe. Osobom chcącym odwiedzić w tym celu gabinet dentystyczny Kraków daje dostęp do sprawdzonych specjalistów.

Leczenie kanałowe – na NFZ czy prywatnie?

Obecnie z leczenia endodontycznego można korzystać zarówno w gabinetach posiadających podpisaną umowę z NFZ, jak i w tych prywatnych. Gdzie warto się udać?

W gabinetach stomatologicznych na NFZ można wykonać leczenie endodontyczne w ograniczonym zakresie. Osoba dorosła może wyleczyć tam jedynie zęby od „trójki” do „trójki”. Niestety, pozostałe zęby nie są objęte leczeniem endodontycznym, więc stomatolog może zaproponować jedynie ich wyrwanie i wstawienie najtańszej protezy akrylowej.

Z kolei w prywatnych gabinetach można skorzystać z leczenia kanałowego wszystkich zębów – także przedtrzonowych i trzonowych, które najczęściej wymagają tego typu procedury. Stąd też tak wielu pacjentów z dolegliwościami stomatologicznymi wybiera prywatne gabinety dentystyczne.

Leczenie kanałowe prywatnie – dlaczego warto?

W prywatnych gabinetach stomatologicznych leczenie kanałowe odbywa się na bazie nowoczesnych metod i narzędzi, co powoduje, że jest ono nie tylko bardziej komfortowe dla pacjenta, ale także skuteczniejsze.

Podczas leczenia stosowane są specjalne endometry mierzące długość kanałów zębowych oraz mikroskopy, które powiększają obszar zabiegowy. Dla większego komfortu znieczulenie może być wykonane komputerowo. Dostępne jest też leczenie kanałowe w narkozie – znieczuleniu ogólnym.

Na uwagę zasługują także materiały używane podczas zabiegu. W prywatnych gabinetach używane są wysokiej klasy uzupełnienia światłoutwardzalne, które idealnie imitują tkanki zębów i są bardzo trwałe.

Coraz częściej wykonuje się także leczenie kanałowe w trakcie jednej wizyty – wtedy stomatolog wykonuje wszystkie procedury od razu, co dla pacjenta jest dodatkową oszczędnością czasu.

Ile kosztuje prywatne leczenie kanałowe?

Gdy chodzi o koszty w gabinetach dentystycznych w Krakowie oraz w innych większych miastach w Polsce, leczenie kanałowe to wydatek od około 400 złotych do nawet 2000 złotych.

Cena zabiegu jest zależna od rodzaju leczonego zęba oraz od przeprowadzanych wówczas procedur. Najmniej kosztuje leczenie zębów przednich – mają one na ogół po jednym kanale. Najwięcej kosztuje z kolei leczenie kanałów zębów trzonowych, które mają nawet po cztery kanały.

Ponadto koszty zależne są od wybranego materiału do wykonania uzupełnienia oraz od dodatkowych procedur, między innymi zdjęć RTG, które wykonuje się przed rozpoczęciem leczenia oraz w jego trakcie, aby sprawdzić, czy ząb został prawidłowo wypełniony. Z dodatkowymi kosztami związane jest też leczenie kanałowe pod mikroskopem.

 

Ten post ma jeden komentarz

  1. Mam obecnie problem z uzębieniem. Czy ktoś z was miała wykonywane leczenie kanałowe zęba pod mikroskopem(a szczególnie poprawę po źle wykonanym poprzednim leczeniu) i ile mieliście wizyt i jaki koszt?

Dodaj komentarz