Opakowania na zamówienie – gdzie warto je zakupić?

Opakowania na zamówienie – gdzie warto je zakupić?

Powinny być trwałe, estetyczne i funkcjonalne – dobre opakowania na produkty mają bardzo duże znaczenie. Gdzie warto kupować opakowania?

Jak dobrać opakowania produktowe?

Opakowanie na produkty spełnia kilka ważnych funkcji. Przede wszystkim jego zadaniem jest ochrona produktu przed czynnikami zewnętrznymi oraz jego bezpieczne dostarczenie do klienta. Również opakowanie może wspierać działania marketingowe firmy, umożliwiając jej skuteczniejsze docieranie do klientów.

Dobór odpowiednich opakowań na produkty jest więc bardzo istotny i z tego powodu zastanawia się nad nim wiele firm.

Przy dobraniu opakowań produktowych należy uwzględnić czynniki jak:

 • Wymiary produktu,
 • Ciężar produktu,
 • Podatność produktu na czynniki zewnętrzne,
 • Podatność produktu na zniszczenie,
 • Warunki przechowywania i transportu produktu,
 • Oczekiwany efekt estetyczny opakowania.

Dopiero na podstawie wnikliwej analizy powyższych czynników można dobrać odpowiednie opakowania produktowe.

Rodzaje opakowań na produkty

Aktualnie każdy polski producent opakowań może zaoferować swoim klientom dostęp do różnych typów opakowań wykonanych z materiałów jak tektura, karton czy tworzywa sztuczne.

Do najczęściej zamawianych opakowań zaliczane są:

 • pudełka kartonowe – mają uniwersalne zastosowanie, są tanie, przyjazne dla środowiska oraz występują w wielu wariantach
 • pudełka reklamowe – wyróżniające się atrakcyjnym wyglądem opakowania, często uzupełnione także o ozdobne wypełnienia dopasowane do produktu
 • opakowania z tworzywa – do tej kategorii zaliczane są różnego rodzaju opakowania wykonane z twardych, sztywnych tworzyw
 • opakowania foliowe – wykonane z różnych gatunków folii dopasowanych do typu produktu, stosowane często w branży spożywczej
 • opakowania doypack – worki wykonane z tworzywa sztucznego z praktycznym zamknięciem
 • opakowania szklane – obecnie są coraz popularniejsze, ponieważ są także przyjazne dla środowiska naturalnego

Gotowe czy na wymiar – jakie opakowania wybrać?

Opakowania przeznaczone na produkty można kupować jako gotowe, ale także polski producent opakowań może przygotować je na indywidualne zamówienie dla swojego klienta.

Gotowe opakowania to najtańsza opcja. Nie wymagają projektowania i można kupić je często od ręki. Występują w wielu wymiarach, dlatego mogą być również dopasowane do produktu. Wymagają jednak personalizacji, na przykład przez umieszczenie na nich nadruków, naklejek.

Druga opcja to opakowania wykonane na zamówienie. Producent może dopasować je specjalnie do potrzeb klienta, między innymi pod kątem wielkości, kształtu, wypełnienia, zadruku, aby dzięki temu wyróżniały się na tle innych typów opakowań.

Opakowania produktowe – gdzie je zamówić?

Wybierając opakowania produktowe, warto także poświęcić czas na znalezienie dobrego producenta, który będzie mógł zapewnić kompleksową obsługę w ramach przygotowania materiałów oraz zaproponować je w przystępnych cenach.

Aktualnie z ofertami firm produkujących opakowania można łatwo zapoznać się na ich stronach internetowych. Dostępne są tam między innymi dokładne informacje o rodzajach wytwarzanych opakowań, sposobach ich personalizacji, a także dotychczasowe realizacje, co będzie bardzo pomocne w wybraniu odpowiedniego producenta.

Warto też wskazać, że polski producent opakowań może również zaoferować sprzedaż opakowań za pośrednictwem internetu. Wtedy mogą być one zakupione z szybką dostawą pod wskazany adres. Przez internet można zamawiać zarówno opakowania gotowe, jak i opakowania wykonane na zalecenie po wcześniejszych uzgodnieniach.

 

 

Dodaj komentarz