Profesjonalny catering. Jak wybrać dobrą firmę cateringową?

Profesjonalny catering. Jak wybrać dobrą firmę cateringową?

Usługi cateringowe sprawdzają się podczas wielu okoliczności – od urodzin, poprzez wesela, a skończywszy na przyjęciach biznesowych. W jaki sposób wybrać dobrą firmę cateringową? Sprawdź porady!

Catering to popularna propozycja na różne wydarzenia. Dzięki niemu nie trzeba samodzielnie przygotowywać wyśmienitych dań, ponieważ można zamówić je już jako gotowe do zaserwowania. To powoduje, że catering jest tak często wybierany na rodzinne i biznesowe spotkania, by zaoszczędzić czas i zaskoczyć gości wyśmienitymi smakami.

Dobra firma cateringowa – czyli jaka?

Na fali popularności cateringu w Polsce powstało wiele firm. Wobec tego wtedy, gdy chcemy zdecydować się na zamówienie tego typu usług, musimy zwrócić uwagę na parę ważnych kwestii, aby mieć pewność, że obsługa będzie na najwyższym poziomie.

Wybierając firmę cateringową, warto zwrócić uwagę na kilka ważnych czynników:

  1. Doświadczenie firmy na rynku
  2. Oferta cateringowa firmy
  3. Dodatkowe usługi
  4. Referencje klientów
  5. Cena obsługi

Sprawdź poniżej, czym powinna dokładnie cechować się dobra firma cateringowa, aby zapewnić pełną i profesjonalną obsługę podczas różnych wydarzeń.

Doświadczenie firmy na rynku

Im dłużej firma obecna jest na rynku, tym większa szansa, że będzie ona mogła zaoferować obsługę na wysokim poziomie. Przykładowo catering Gastro Tour w Krakowie dostępny jest na małopolskim rynku już od 1998 roku i stale cieszy się dużym zainteresowaniem klientów.

Oczywiście, nie oznacza to, że nowe firmy będą oferowały catering niskiej jakości. Gdy wszystko wskazuje na to, że firma jest godna zaufania, warto zdecydować się na jej obsługę. Często można także skorzystać z niej w przystępnej cenie.

Oferta cateringowa firmy

Drugim istotnym czynnikiem, który należy uwzględnić, gdy wybiera się firmę cateringową, jest oferta. Menu powinno być zróżnicowane oraz interesujące, by odpowiadać oczekiwaniom klienta oraz jego gościom.

Obecnie firmy cateringowe mogą zaskoczyć klientów różnorodnością smaków nie tylko kuchni polskiej, lecz także kuchni zagranicznych, między innymi francuskiej, angielskiej, japońskiej, indyjskiej, niemieckiej, aby wspomnieć wyłącznie o paru.

Warto też zwrócić uwagę, w jaki sposób firma cateringowa serwuje posiłki. Mogą być one dostarczane w formie szwedzkiego stołu, ale wybrane firmy prowadzą także catering z obsługą kelnerską.

Dodatkowe usługi

Kolejna kwestia to dodatkowe usługi oferowane przez firmę cateringową. Przykładowo catering Gastro Tour w Krakowie może być uzupełniony o usługi jak wspomniana wcześniej obsługa kelnerska, wynajem mebli eventowych, zastawy stołowej, a także zajmuje się obsługą techniczną eventów i wystrojem sali.

Referencje klientów

Wybierając odpowiednią firmę cateringową, warto też sprawdzić, co sądzą na jej temat klienci. Warto zdecydować się na firmę, która ma wiele pozytywnych opinii – można znaleźć je na jej stronie i dodatkowo przez wyszukiwarkę internetową.

Cena obsługi

Pod uwagę warto też wziąć kwestię ceny obsługi cateringowej. Nie powinna być ona jednak głównym czynnikiem przy podejmowaniu decyzji. Często warto dopłacić, aby mieć pewność, że obsługa będzie na wysokim poziomie.

 

 

Dodaj komentarz