Rolety dzień noc – budowa, kolory, zastosowanie. Czy warto je kupić?

Rolety dzień noc – budowa, kolory, zastosowanie. Czy warto je kupić?

Szukasz funkcjonalnych rolet do domu? Sprawdź rolety dzień noc, które aktualnie są bardzo popularne. Dlaczego warto je wybrać?

Mini rolety dzień noc oraz rolety dzień noc w kasecie to rodzaj osłon okiennych, które w porównaniu do zwykłych rolet różnią się swoją budową. Pozwalają one na uzyskanie efektu zaciemnienia wnętrza podobnego do żaluzji, stąd też są dzisiaj tak popularne. Zobacz najważniejsze informacje o roletach dzień noc przed ich zakupem!

 

Jak zbudowane są rolety dzień noc?

Rolety dzień noc mają budowę podobną do popularnych rolet okiennych, natomiast wyposażone są one w podwójny, pasiasty materiał. To właśnie on powoduje, że roleta ta umożliwia wybór stopnia zaciemnienia pomieszczenia.

 

Materiał rolety dzień noc składa się z pasów, które są przejrzyste oraz blokują światło. Zależnie od tego, jak wyreguluje się roletę, pasy te mogą całkowicie blokować dostęp światła do wnętrza albo też mogą go przepuszczać w mniejszym albo we większym stopniu.

 

Pod względem konstrukcji wyróżnia się rolety mini oraz rolety dzień noc w kasecie. Te pierwsze nie mają kasety, natomiast po bokach wyposażone są w żyłkowe prowadnice. Z kolei rolety dzień noc w kasecie wyglądają bardziej elegancko, a także są lepiej chronione przed zabrudzeniem. Zamiast prowadnic z żyłek mają też prowadnice z bardziej estetycznych profili.

 

Do sterowania rolety te wykorzystują łańcuszki, które montowane są z boku rolety.

 

W jakich kolorach dostępne są rolety dzień noc?

Producenci oferują rolety dzień noc w kasecie oraz bez kasety w wielu wariantach kolorystycznych do wyboru.

 

Najczęściej rolety tego typu kupowane są w kolorach stonowanych, na przykład jak szary, beżowy, biały. Można dopasować je wtedy do kolorystyki wnętrza albo do barwy stolarki okiennej.

 

Jak montuje się rolety dzień noc?

Montaż tego typu rolet odbywa się bez potrzeby wiercenia otworów w ścianach lub w oknach. Stosowane są specjalne haczyki, które nakłada się na skrzydła okienne. Haczyki podtrzymują wtedy roletę w miejscu.

 

Montaż rolety nie jest skomplikowany i można przeprowadzić go również samodzielnie. Usługi montażowe oferują również ekipy współpracujące z firmami wykonującymi osłony okienne na zamówienie.

 

Gdzie można kupić rolety dzień noc?

Rolety tego typu są najczęściej oferowane przez firmy wykonujące je na indywidualne zamówienie. Wtedy roleta może być specjalnie dopasowana do konkretnego okna pod kątem szerokości i wysokości.

 

Także można znaleźć w sprzedaży gotowe rolety dzień noc, które są wykonane w standardowych rozmiarach pasujących na większość okien. Można też je docinać, gdy okaże się, że roleta jest trochę zbyt szeroka.

 

Najlepszą opcją będą jednak rolety dzień noc w kasecie lub bez kasety kupione w firmie specjalizującej się w realizacji osłon okiennych. Wtedy można nie tylko zamówić je na wymiar, ale można także wybrać odpowiedni rodzaj kolorystyki rolety oraz jej osprzętu, na przykład kasety, łańcuszka.

 

Z ofertami firm, które wykonują rolety dzień noc, można zapoznać się już teraz na ich stronach internetowych, aby znaleźć dla siebie najlepszą ofertę.

Dodaj komentarz