Tandemowy skok spadochronowy – doświadcz emocji w przestworzach!

Tandemowy skok spadochronowy – doświadcz emocji w przestworzach!

Zawsze marzyłeś albo marzyłaś o skoku spadochronowym? Obecnie można skorzystać z niego bez wcześniejszego szkolenia! Zobacz, czym są skoki spadochronowe w tandemie i dla kogo są one przeznaczone. Taki skok może być spełnieniem snów!

Co to jest skok tandemowy ze spadochronem?

Skok spadochronowy w tandemie to skok spadochronowy, w którym osoba jest przypięta specjalną uprzężą do profesjonalnego instruktora, który kontroluje spadochron i lądowanie. Instruktor prowadzi wtedy pasażera spadochronu przez skok, od opuszczenia samolotu do bezpiecznego lądowania na ziemi. Jest to popularny sposób dla początkujących, aby doświadczyć dreszczyku emocji związanego ze spadochronem przy minimalnym szkoleniu i jednocześnie maksymalnym bezpieczeństwie. Takie skoki dostępne są teraz różnych miastach, na przykład wtedy, gdy planowane są tandemowe skoki spadochronowe Warszawa to jedno z tych miast, w okolicy którego można z nich skorzystać.

Jak przebiega skok spadochronowy w tandemie?

Podczas tandemowego skoku spadochronowego uczeń i instruktor są bezpiecznie połączeni za pomocą uprzęży i korzystają z podwójnego spadochronu z automatem. Instruktor zajmuje się wtedy większością aspektów skoku, w tym wychodzeniem z samolotu, swobodnym spadaniem, otwieraniem spadochronu i lądowaniem. Uczeń jest kilku zobowiązany do przestrzegania tylko podstawowych instrukcji, takich jak utrzymywanie stabilnej pozycji ciała i podnoszenie nóg do lądowania. Przed skokiem uczestnik bierze udział w krótkim, podstawowym szkoleniu dotyczącym procedur bezpieczeństwa oraz przebiegu skoku.

Z jakiej wysokości odbywa się skok tandemowy?

Wysokość tandemowego skoku ze spadochronem może się różnić w zależności od lokalizacji i możliwości wykonania skoku z danej wysokości, ale zazwyczaj waha się od 3000 do 4000 metrów. Na tych wysokościach skoczek doświadcza swobodnego spadania trwającego około 30 do 60 sekund, po czym następuje kilka czy kilkanaście minut lotu na spadochronie. Wysokość wybrana do skoku jest zwykle wystarczająco wysoka, aby zapewnić ekscytujące wrażenia, jednocześnie dając instruktorowi wystarczająco dużo czasu, aby bezpiecznie wylądować na ziemi.

Kto może skoczyć ze spadochronem w tandemie?

Aby wykonać skok ze spadochronem w tandemie, należy spełnić kilka podstawowych wymagań:

Wiek

Zazwyczaj należy mieć co najmniej 18 lat, aby wykonać skok spadochronowy w tandemie. Osoby młodsze mogą skoczyć za zgodą rodziców.

Waga

Większość skoków spadochronowych ma ograniczenia wagowe, które mogą się różnić w zależności od używanego sprzętu. Zazwyczaj maksymalny limit wagi dla tandemowego skoku spadochronowego wynosi około 100-115 kg.

Stan zdrowia

Do skoku spadochronowego w tandemie nie powinno się mieć żadnych schorzeń, które mogłyby spowodować, że skoki będą niebezpieczne, na przykład poważnych chorób serca, układu oddechowego, urazów.

Szkolenie

Ponieważ skok spadochronowy w tandemie jest zwykle wykonywany z doświadczonym instruktorem, nie potrzeba żadnego wcześniejszego szkolenia spadochronowego. Jednak zwykle przed skokiem przechodzi się krótkie szkolenie, aby zapoznać się ze sprzętem i procedurami.

Sprzęt

Podczas skoku zazwyczaj nosi się kombinezon, kask i inny sprzęt ochronny zapewniany przez ośrodek spadochronowy. Samemu należy założyć wygodne, odpowiednie do pogody ubranie i sznurowane buty z zakrytymi palcami.

Jakie są ceny skoków tandemowych?

Koszty związane ze skokami w tandemie wynoszą najczęściej od około 800 do 1000 złotych. Cenniki tego typu atrakcji można sprawdzić łatwo na stronach internetowych ośrodków prowadzących takie skoki spadochronowe.

 

Dodaj komentarz