Treningi EMS – skuteczny sposób na chudnięcie!
fit man exercise on electro muscular stimulation machine

Treningi EMS – skuteczny sposób na chudnięcie!

Chcesz schudnąć, ale nie masz zbyt dużo czasu na ćwiczenia? A może masz problemy z ruchem ze względu na bolące stawy? Pomyśl o skorzystaniu z treningów EMS. Czym dokładnie są tego typu treningi? Jakie dają one efekty w przypadku nadwagi i otyłości? Jak można z nich skorzystać? Oto najważniejsze informacje o ćwiczeniach wspieranych przez EMS?

EMS – co to oznacza?

EMS, czyli elektrostymulacja mięśniowa jest nieinwazyjną i bezpieczną, a także bardzo skuteczną procedurą stosowaną w celu aktywizacji pracy mięśni. Polega ona na doprowadzaniu do nich za pomocą elektrod impulsów elektrycznych, które nasilają ich skurcze, a także poprawiają metabolizm i krążenie w tkankach.

Elektrostymulacja mięśniowa ma bardzo szerokie zastosowanie i obecnie używana jest ona w wielu celach, między innymi do rehabilitacji, ale również podczas treningów sportowych, by dzięki niej osiągnąć jeszcze lepsze efekty.

Czy treningi EMS pomagają w utracie tkanki tłuszczowej?

Za pomocą treningów wspieranych przez elektrostymulację mięśni można również uzyskać bardzo dobre rezultaty w przypadku nadmiaru tkanki tłuszczowej. Ćwiczenia te pozwalają wówczas na przyspieszenie jej spalania, co pozwala na utratę nadmiaru kilogramów oraz pomaga w wymodelowaniu sylwetki.

Warto wskazać, że ze względu na swoją specyfikę, treningi EMS nie wymagają od ćwiczących osób bardzo forsownych, wymagających ćwiczeń. Dzięki temu nadają się one również w przypadku pojawienia się problemów jak bóle stawowe, brak kondycji. Trwają one również bardzo krótko – jedna sesja to około 20 minut. To powoduje, że sprawdzą się one też dla osób z otyłością, które mają trudności z ruchem.

Oczywiście, należy pamiętać o tym, że sam trening EMS to jeszcze nie wszystko dla uzyskania najlepszych efektów – wskazuje trener z Intime Wrocław – klubu specjalizującego się w tego typu treningach. Dodatkowo należy pamiętać o odpowiedniej diecie, która pozwoli na osiągnięcie oczekiwanych wyników.

Jak przebiegają treningi EMS?

Treningi wspomagane elektrostymulacją mięśniową prowadzone w klubach sportowych odbywają się jako treningi personalne. Prowadzone są one zatem przy pomocy trenera osobistego – personalnego.

Pierwszym krokiem jest konsultacja z trenerem. Omawia on ze swoim klientem rezultaty, jakie pragnie osiągnąć, a także przeprowadza niezbędne pomiary ciała. Rozmawia z nim także o jego trybie życia, innych aktywnościach. W ten sposób opracowuje on indywidualny plan treningowy.

Podczas treningów wykorzystuje się specjalne kamizelki, które doprowadzają do ciała impulsy elektryczne z użyciem elektrod. Wykonuje się wtedy zalecone ćwiczenia, w rytm których dochodzi do przekazywania impulsów do tkanki mięśniowej. Dzięki temu efekty nawet zwykłych ćwiczeń są o wiele lepsze.

Najczęściej rekomenduje się prowadzenie 1-2 treningów EMS tygodniowo w zależności od indywidualnych potrzeb i oczekiwanych wyników.

Więcej informacji dotyczących przebiegu treningów EMS można uzyskać na stronie internetowej klubu intime.pl.

Czy każdy może skorzystać z treningów EMS?

Atutem treningów EMS jest ich wysoki poziom bezpieczeństwa, dlatego też nie powodują one ryzyka pojawienia się poważnych skutków ubocznych i nie mają też wielu przeciwwskazań.

Przede wszystkim nie powinny być one prowadzone w przypadku osób, które mają poważne dolegliwości układu krążeniowego, między innymi nieustabilizowane nadciśnienie, arytmię, wszczepiony rozrusznik serca. Również nie powinny prowadzić ich kobiety w ciąży.

Gdy zatem chcesz uzyskać jeszcze lepsze efekty chudnięcia, pomyśl o skorzystaniu z treningów EMS. Dzięki nim można łatwiej zrzucić kilogramy!

 

Dodaj komentarz