Wybierasz się do Krakowa? Sprawdź jakich atrakcji nie możesz przegapić!

Wybierasz się do Krakowa? Sprawdź jakich atrakcji nie możesz przegapić!

Kraków to piękne miasto, pełne atrakcji, zabytków. Można je zwiedzać bez nudy przez wiele dni.. Kto choć raz zobaczy Kraków, będzie chciał do niego wracać. To miasto przyciąga swoim pięknem i swoim niepowtarzalnym klimatem, którego nie ma nigdzie indziej.  Z tego artykułu dowiesz się co warto zobaczyć, co zwiedzić w Krakowie. 

ZAMEK KRÓLEWSKI NA WAWELU

Tego punktu zwiedzania nikt nie może pominąć. To jeden z najsłynniejszych zabytków Krakowa. Zamek położony jest w zakolu rzeki Wisły i góruje nad Starym Miastem i Kazimierzem. Warto z niego podziwiać piękną panoramę Krakowa. Dużo przyjemności da też zwiedzanie wielu barokowo-renesansowych komnat. Wielbiciele malarstwa ucieszą się z dużej liczby zbiorów które można tam podziwiać.  

Kościół Mariacki czyli  Bazylika Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Krakowie, a w nim ołtarz Wita Stwosza – dzieło średniowiecznej sztuki sakralnej. Z wieży Kościoła Mariackiego można usłyszeć hejnał o każdej pełnej godzinie. Wieżę zwaną Hejnalicą można również zwiedzać, jeśli ktoś nie obawia się dużej ilości stromych schodów. 

SMOK WAWELSKI I SMOCZA JAMA

To legendarna rzeźba wykonana z brązu. Znają ją szczególnie dzieci z legend czytanych w szkole. Jest to duża atrakcja zwłaszcza dla dzieci. Dodatkowo co 3 minuty rzeźba smoka zieje prawdziwym ogniem. Przy okazji warto zwiedzić smoczą jamę.  

RYNEK GŁÓWNY I STARE MIASTO

Krakowski Rynek Główny  i Stare Miasto są niezwykle urokliwe. Znajduje się tam wiele zabytków Krakowa. Można przejechać się dryczką uliczkami miasta. Jest tam wiele ciekawych knajpek, pubów. Warto coś zjeść dobrego przy okazji zwiedzania.  Nie można pominąć Sukiennic. Zostały wzniesione przez Kazimierza Wielkiego. Ich nazwa wzięła się od sukna sprowadzanego z zagranicy. Jest tam wiele stoisk z pamiątkami. Z kolei na piętrze mieści się Galeria Sztuki Polskiej XIX wieku i można tam podziwiać “Hołd Pruski” Jana Matejki. 

PLANTY KRAKOWSKIE

Zakochaj się w najstarszym krakowskim parku. Planty powstały w miejscu dawnych murów miejskich. Otaczają one Stare miasto. Obwód ich to około 4 kilometry. Można przespacerować się wśród zieleni. Po drodze mija się seminarium do którego uczęszczał Karol Wojtyła, klasztor Karmelitów, place zabaw oraz wiele różnych rzeźb przedstawiających interesujące postacie. 

KOPIEC KOŚCIUSZKI

Kopiec Kościuszki mieści się na Wzgórzu św. Bronisławy czyli na wysokości 333 m n.p.m. Pod sam Kopiec można podjechać komunikacją miejską bądź przejść się pieszo malowniczym traktem przez Aleję Waszyngtona, która osadzona jest pięknymi drzewami. Kopiec Kościuszki ma 34,1 m wysokości. Wejście na szczyt kopca jest płatne.

ZOO

Zoo to idealna propozycja dla rodzin z dziećmi, ale i samych dorosłych. W krakowskim ZOO znajduje się ok 260 gatunków zwierząt. Ponadto jest wystawa akwarystyczna. Jest tam też specjalna część wydzielona ze zwierzętami oswojonymi, które można karmić. Tą atrakcję lubią szczególnie dzieci. 

Tak naprawdę miejsc do zwiedzania w Krakowie jest cały ogrom. Trzeba naprawdę sporo czasu żeby zobaczyć większość atrakcji. Za każdym razem przyjeżdżając do Krakowa odkryje się coś nowego, poznać nowe miejsca, nowych ludzi. To miasto się nie nudzi, to miasto ma swój klimat do którego chce się wracać. I wraca się. Kto był choć raz w Krakowie z pewnością tu wróci, warto. 

Dodaj komentarz