Wygodne i stylowe buty na obcasie

Wygodne i stylowe buty na obcasie

Szpilki to ponadczasowe obuwie damskie, które kobiety wręcz uwielbiają. Jednak dla wielu z nich są to również niezwykle niewygodne buty, które zakłada się tylko na specjalne okazje. Czy na pewno wygodne i stylowe obuwie na obcasie jest tylko mitem?

Czy wygodne buty na obcasie istnieją?

Odpowiedź może być tylko jedna – tak, wygodne buty na obcasie istnieją, trzeba je tylko znaleźć. Przede wszystkim należy wiedzieć, czego się szuka. Podczas licznych wyjątkowych uroczystości, na które warto włożyć szpilki, możemy wyróżnić: uroczyste urodziny, wesela, komunie czy bale sylwestrowe. Wiele kobiet po takich wydarzeniach ma obolałe stopy, wystarczy jednak znać kilka zasad, aby bez problemu w gąszczu szpilek znaleźć te idealne, które sprawdzą się nie tylko podczas różnych okazji, ale i na co dzień.

Jak dobrać idealne szpilki?

Doskonale dobrane obuwie zawsze będzie wygodne i nie sprawi nam żadnych kłopotów. Idealne szpilki muszą być w odpowiednim rozmiarze, ale nie tylko. Ważny jest także materiał, z jakiego buty zostały wykonane, gdyż tylko dobrej jakości materiał jest w stanie zapewnić nam odpowiedni komfort przez cały dzień. Stosując się do naszych rad zakochasz się w szpilkach na nowo, ale należy pamiętać, że nie należą one do „najzdrowszych” butów i właśnie z tego powodu nie powinniśmy ich wkładać na stopy każdego dnia, wszystko jest dla ludzi, ale trzeba pamiętać również o umiarze!

Rozmiar obuwia – jak wybrać właściwie?

Pierwszą rzeczą, o której powinniśmy pamiętać, jest rozmiar obuwia. Wybierając odpowiednie buty na obcasie dobieramy oczywiście ten rozmiar, który zazwyczaj nosimy. Ale już na tym etapie możemy popełnić błąd. Nawet buty które przymierzymy i uznamy za pasujące mogą okazać się złym wyborem. Jak dobrać odpowiedni rozmiar obuwia? Między czubkiem palców a krawędzią obuwia powinno zostać jeszcze co najmniej 1 cm przestrzeni, jeśli przymierzane przez nas buty pasują na nasze stopy, ale nie pozostawiają żadnej wolnej przestrzeni albo jest jej mniej niż 1 cm – należy zdecydować się na większy rozmiar. Co ważne – w przypadku zbyt małych butów nic nie możemy zrobić, ale gdyby były odrobinę za duże wystarczy kupić żelowe wkładki. Szukając idealnych butów powinniśmy zwrócić uwagę nie tylko na długość stopy, ale i jej szerokość. Ważne jest także podbicie stopy, jeśli jest ono wysokie buty powinny być odkryte.

Szpilki z jakim noskiem będą najlepsze?

Istotne dla naszej wygodny są również noski butów. Mogą być zaokrąglone, kwadratowe bądź w szpic. Który rodzaj będzie dla nas najlepszy? Wszystko zależy od kształtu naszych palców. Kobiety z szeroko rozstawionymi palcami stóp nie powinny raczej wybierać nosków okrągłych, a te panie, których palce są ułożone rosnąco powinny zdecydować się na coś innego niż szpic, który będzie je zwyczajnie uwierać.  

Wygodny materiał

Jeśli chcemy kupić wygodne buty na obcasie poza rozmiarem i noskiem powinien nas interesować także materiał, jaki wykorzystano do produkcji obuwia. Najwygodniejsza jest zawsze naturalna skóra. Pozwala stopą oddychać i dzięki temu mniej się pocą i nie przyklejają się do skóry użytkowniczki. Skóra naturalne ponadto niweluje otarcia i nieprzyjemne uczucia, jest także hipoalergiczna i elastyczna, a także doskonale dopasowuje się do kształt stóp.

Dodaj komentarz