Zabieg powiększania biustu – ile trzeba za niego zapłacić?
Shot of a middle aged female doctor sitting in front of laptop and consulting with her patient.

Zabieg powiększania biustu – ile trzeba za niego zapłacić?

Na powiększanie biustu decyduje się wiele kobiet, które chciałyby zmienić swój wygląd. Zbyt małe, ale także nieforemne lub mało jędrne piersi nie muszą być już wtedy powodem do kompleksów. Ile kosztuje wykonanie zabiegu powiększania biustu? Sprawdzamy!

Gdzie można powiększyć piersi?

Zabieg powiększania piersi jest jednym z często prowadzonych zabiegów chirurgii plastycznej. Może wykonać go jedynie lekarz posiadający odpowiednią wiedzę oraz praktykę w tym obszarze.

Aktualnie zabiegi powiększania piersi są prowadzone w wielu klinikach oraz gabinetach chirurgii plastycznej na terenie całej Polski. Ich adresy można sprawdzić już teraz online, a potem od razu umówić się na wizytę konsultacyjną.

Na czym polega powiększanie biustu?

Aby powiększyć biust, w gabinetach i klinikach chirurgii plastycznej stosuje się różne metody.

Najczęściej powiększanie biustu prowadzone jest za pomocą implantów, które umieszczane są w piersiach. Do wyboru są implanty w wielu kształtach i wielkościach. Aktualnie najczęściej wybierane są te w kształcie kropli, które mają naturalny wygląd.

Zabiegi powiększania piersi mogą być także prowadzone w mniej inwazyjny sposób poprzez zastosowanie zastrzyków. W tym celu najczęściej stosowane są dwie substancje, a mianowicie tłuszcz własny, pobrany od pacjentki, albo kwas hialuronowy.

Powiększanie biustu – ile kosztuje?

Zabiegi powiększania biustu nie podlegają refundacji przez Narodowy Fundusz Zdrowia, dlatego też kobiety, które chciałyby z nich skorzystać, muszą zapłacić za nie samodzielnie.

Koszty zabiegu jak powiększanie biustu zależne są przy tym od wielu czynników, między innymi od wybranej metody zabiegowej, rodzaju zastosowanych implantów lub ilości preparatu wstrzykniętego w tkanki piersi, od dodatkowych badań, jakie wymagane są przed wykonaniem tego typu procedury.

Zazwyczaj powiększanie biustu to wydatek rozpoczynający się od 12 tysięcy złotych, natomiast kończy się na około 16 tysiącach złotych zależnie od gabinetu. W przypadku droższych zabiegów na koszty wpływają lepszej klasy implanty, a także dodatkowe procedury, na przykład podniesienie opadających piersi.

Koszty dodatkowe, na przykład badania krwi, USG piersi, koszty wizyt w gabinecie wynoszą zwykle od około 500 złotych do 1000 złotych zależnie od ich zakresu i miejsca prowadzenia.

Warto też wskazać, że niektóre gabinety prowadzące powiększanie biustu mogą zaoferować swoim klientom usługi finansowania, na przykład raty medyczne. Wtedy w ramach usługi można uzyskać kredyt ratalny pozwalający na stopniowe pokrycie kosztów związanych z usługą.

Jak wybrać dobrego chirurga prowadzącego powiększanie biustu?

Zabiegi polegające na powiększaniu biustu są dość złożone i prowadzone są one w narkozie, dlatego też wymagają one współpracy wielu specjalistów, a także właściwej praktyki w zakresie ich prowadzenia. Właśnie dlatego wybór odpowiedniego gabinetu czy kliniki chirurgii plastycznej wykonującej zabieg ma duże znaczenie.

Kobiety planujące powiększanie biustu najczęściej rozpoczynają poszukiwania odpowiedniej oferty w internecie. W sieci można łatwo i szybko zapoznać się z różnymi propozycjami i porównać je ze sobą pod kątem stosowanych materiałów czy cen.

Warto także zwróci uwagę na opinie, jakie wystawiane są przez klientów. Jeżeli opinie będą przeważająco pozytywne, świadczy to o zaufaniu, jakim darzony jest gabinet. Gdy jednak w internecie można znaleźć negatywne komentarze, wtedy będzie oznaczało to, że chirurg nie cieszy się zbyt dużym powodzeniem i lepiej poszukać wtedy innego specjalisty.

 

Dodaj komentarz