Walory turystyczne Karwi

Całe nasze polskie wybrzeże jest niepowtarzalne – to pozostaje bez dwóch zdań. Wśród wielu licznych nadmorskich miejscowości turyści już od wielu lat chwalą sobie zwłaszcza Karwię. Ta niewielka wieś była kiedyś częścią miasta Władysławowa i w zasadzie jest tak mała, że poza sezonem zamieszkuje ją tylko około tysiąca ludzi. Można zrobić porównanie biorąc pod uwagę, ilu turystów przybywa w ciągu wakacji i ilu z nich dziennie wieś jest w stanie pomieścić. Stąd też zakwaterowanie w Karwi gra bardzo ważną rolę, zwłaszcza wtedy, kiedy miejsce ma jakieś szczególne wydarzenie.

Dlaczego warto wybrać się do Karwi?

Atrakcyjną turystycznie część bez wątpienia stanowi pas przepięknego Nadmorskiego Parku Krajobrazowego. Podobnie interesujący jest fragment Nadmorskiego Obszaru Chronionego Krajobrazu. Karwia ma też znaczenie dla tych, którzy pasjonują się ornitologią – w tym zakątku można spotkać naprawdę wiele ciekawych gatunków ptaków. Ale nie tylko ptaki są warte naszej uwagi – możemy też mieć do czynienia z fokami i innymi rzadko występującymi gatunkami zwierząt.

Walory historyczne Karwi

Jeżeli ktoś pasjonuje się historią i zabytkami, to niestety – w Karwi może mocno się rozczarować, ponieważ nie ma tutaj absolutnie żadnego zabytku, którego znaczenie zostałoby uznane za ważne historycznie według rejestru zabytków województwa pomorskiego. Według jednak innej ewidencji prowadzonej przez gminę warto jest zwiedzić kilka budynków pochodzących z XX wieku. Należą do nich pensjonat Łucja, kościół pw. św. Antoniego Padewskiego, murowana kapliczka, przydrożny krzyż na styku ulic Wojska Polskiego i Kopernika, a także część domostwa. Niestety, to wszystko, co Karwia ma do zaoferowania, jeżeli mamy brać pod uwagę zwiedzanie miejsc o znaczeniu historycznym.

Turystyka

Przez Karwię przechodzi kilka najważniejszych szlaków turystycznych. Jednym z najbardziej znanych i polecanych szlaków pieszych jest Szlak Nadmorski, który ciągnie się od Krokowa aż do Juraty. Również pasjonaci turystyki rowerowej nie powinni ominąć Karwi, wybierając się na szlak rowerowy ciągnący się od Białogóry, a kończący właśnie w Karwi. Jednym z najciekawszych szlaków, na który warto się wybrać, jest szlak konny, zaczynający się i kończący w Wejherowie, ale przebiegający właśnie przez Karwię i kilka innych uroczych nadmorskich miejscowości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *