Pierścionek na zaręczyny – co wybrać i gdzie go kupić?

Pierścionek na zaręczyny – co wybrać i gdzie go kupić?

Zaręczyny to wyjątkowa okazja, dlatego warto zadbać o to, aby była niezapomniana. Jaki pierścionek zaręczynowy wybrać dla swojej ukochanej?

Pierścionek zaręczynowy ma symboliczne znaczenie. To biżuteria, która ma być przyrzeczeniem miłości na lata. Obecnie praktycznie każdy jubiler z Krakowa może zaoferować pierścionki zaręczynowe. Zanim jednak zdecydujesz się na zakup, sprawdź, czym warto kierować się przy wyborze odpowiedniego pierścionka dla wybranki.

Najlepszy pierścionek zaręczynowy – czyli jaki?

Klasyczny pierścionek na zaręczyny jest wykonany z żółtego złota i inkrustowany jest diamentem. Jednak przeglądając oferty jubilerów z Krakowa, można znaleźć znacznie więcej ciekawych propozycji, które odbiegają od tradycyjnego pojmowania idealnego pierścionka zaręczynowego. Wielu mężczyzn zastanawia się zatem, jaki pierścionek wybrać, aby wyróżniał się on nie tylko efektownym wyglądem, ale też pasował do gustu swojej ukochanej.

Aby kupić najlepszy pierścionek zaręczynowy, warto wziąć pod uwagę poniższe kwestie:

  • Styl wybranki – pierścionek powinien być jego dopełnieniem, aby pasował do różnych stylizacji. Przykładowo kobiety lubiące klasyczne, romantyczne i kobiece zestawy będą zachwycone klasycznym pierścionkiem, natomiast te, które wolą bardziej nietypowe stylizacje, mogą być oczarowane pierścionkiem o oryginalnym, niebanalnym wyglądzie, na przykład z rubinem, szmaragdem.
  • Kolor kruszcu – do wykonania pierścionków zaręczynowych najczęściej stosuje się złoto. Do wyboru są trzy barwy złota – żółte, białe oraz różowe. Barwę złota warto dobrać do innej biżuterii noszonej przez wybrankę. Zamiast białego złota można także wybrać platynę czy srebro.
  • Kamień – tradycyjnie to diament, głównie o brylantowym szlifie, ale można także zdecydować się na inne kamienie szlachetne i ozdoby, na przykład perły. Ciekawą alternatywą mogą być pierścionki bez kamienia, ale z efektownym zdobieniem z motywem botanicznym – bardzo modnym w tym sezonie.
  • Rozmiar – pierścionek powinien być dopasowany pod kątem rozmiaru, dlatego przed zakupem trzeba dowiedzieć się, jaki rodzaj pierścionka będzie pasować ukochanej.
  • Cena – często można spotkać się z przekonaniem, że cena pierścionka zaręczynowego powinna wynosić trzykrotność wypłaty mężczyzny. Jednak na efektowny pierścionek u jubilera w Krakowie wcale nie trzeba płacić dużo – w niskich cenach także można kupić elegancką biżuterię.

Gdzie kupić pierścionek zaręczynowy?

Pierścionek zaręczynowy najlepiej kupić w zaufanym sklepie jubilerskim – cieszącym się dużym powodzeniem wśród klientów i prezentującym rozbudowaną gamę modeli w różnych stylach.

Ponadto pierścionki zaręczynowe można kupować również w internecie. To wygodny sposób na zakupy bez wychodzenia z domu – wtedy także zamówienie może zrealizować jubiler z Krakowa prowadzący sprzedaż online.

Ten post ma jeden komentarz

  1. Oglądaliśmy obrączki na żywo w salonach, spodobały nam się konkretne “niestety” obrączki te są od środka wypełnione różowym złotem a na zewnątrz białym plus moja miałaby mały diamencik na środku. Pani w salonie powiedziała że nie ma możliwości zmiany rozmiaru obrączki (zmiejszanie/zwiekszanie) I tu już jest pewnie tyle opinii ile ludzi bo już usłyszałam że ktoś tam nie zmieniał ani razu a ktoś 5.. no ale chciałabym poszerzyć grono wypowiedzi i zobaczyć których jest więcej jak to jest u was? Co myślicie na ten temat?

Dodaj komentarz