Wódka na wesele: co wybrać, gdzie kupić ją tanio i jak zaserwować?

Wódka na wesele: co wybrać, gdzie kupić ją tanio i jak zaserwować?

Chociaż na weselach coraz częściej goszczą inne alkohole niż wódka, to jednak ten właśnie trunek nadal kupowany jest najczęściej.

Wódka uznawana jest za tradycyjny weselny alkohol. Jaka wódka na wesele będzie najlepsza? Gdzie można ją kupić? Jak zaserwować ją gościom w niebanalny sposób?

Wódka na wesele – co wybrać?

W sklepach półki uginają się pod ciężarem butelek z alkoholami. Wśród nich znajduje się także wiele rodzajów i gatunków wódki. Czym powinna wyróżniać się dobra wódka na wesele? Dzisiaj pary stawiają na różnorodność trunków, aby każdy mógł wybrać dla siebie coś odpowiedniego.

W największej ilości na wesele zamawiana jest wódka czysta. Jest pita sama i może być także elementem drinków przygotowywanych przez gości. Najlepiej zdecydować się na wódkę sygnowaną rozpoznawalną marką, która będzie zapewniała wysoką jakość.

Poza klasyczną czystą chętnie kupowana jest także smakowa wódka na wesele. Alkohole smakowe można znaleźć w ofercie wielu producentów. Do dyspozycji są między innymi wódki wiśniowe, orzechowe, mirabelkowe, brzoskwiniowe, grapefruitowe, truskawkowe, jagodowe, a to tylko kilka propozycji, ponieważ w asortymencie jest ich znacznie więcej. Smakowe wódki lubią nie tylko kobiety – coraz częściej sięgają po nie również mężczyźni.

Tania wódka weselna – gdzie ją kupić?

Wydatek na alkohole jest często dość sporą częścią weselnego budżetu. Właśnie dlatego wiele par zastanawia się, gdzie wódka na wesele może być kupiona w jeszcze niższej cenie.

Obecnie bardzo często wódki i inne weselne trunki kupowane są w sklepach specjalizujących się w sprzedaży alkoholi, a także w hurtowniach alkoholi. W porównaniu do popularnych marketów sklepy tego typu mogą zaoferować swoim klientom znacznie szerszy asortyment oraz atrakcyjne ceny z rabatami.

Aby zaoszczędzić jak najwięcej, warto udać się lub zadzwonić do paru sklepów prowadzących sprzedaż alkoholi. Po uzyskaniu cen i porównaniu ich ze sobą można wtedy wybrać najtańszy sklep, który dostarczy wszystkie alkohole na wesele.

Wódka na weselu – jak ją zaserwować?

Wódka, podobnie jak inne alkohole na weselu, może być zaserwowana na parę sposobów. Oto pomysły na wykorzystanie wódki na weselu w tradycyjny i niebanalny sposób:

Wódka na stole

Tradycyjny sposób serwowania alkoholi. Na stołach gości umieszcza się wódkę, która jest systematycznie uzupełniana, najczęściej przez parę młodą, świadków albo starostę wesela. Goście mogą korzystać z niej według swojego życzenia.

Aby wódka na wesele wyglądała bardziej efektownie, można zamówić do niej również ozdobne etykiety na alkohole.

Drink bar

Coraz większym zainteresowaniem na weselach cieszą się drink bary, które dają dostęp do szerokiej gamy alkoholi i pozwalają gościom na samodzielne przygotowywanie różnych drinków. Alkohole umieszczane są wtedy na osobnym stole, który zawiera również receptury na różnorodne drinki.

Druga opcja to zamówienie profesjonalnego drink baru z obsługą profesjonalnego barmana. Wtedy wódka na wesele również może być serwowana w wyjątkowo efektowny sposób.

Ten post ma jeden komentarz

  1. Hej, jak rozwiązujecie kwestię picia napojów alkoholowych przez młodych i świadków? Czy jako młodzi będziecie pić np. toast na wejście a potem już samą wodę? Czy będziecie “markować” że to coś mocniejszego? Nawiązała się u nas dyskusja z przyjaciółmi, panowie twierdzą, że na wejście obowiązkowo szot z wódki a potem już w trakcie wesela tylko napoje bezalkoholowe. Ja i przyjaciółka jesteśmy zdania, że na wejście powinien być toast np. z prosecco i w trakcie wesela będziemy sobie sączyć np. białe wino ale tyle co by zamoczyć ust korale Jak to u Was wygląda?

Dodaj komentarz