Zatrudnienie pracowników z Ukrainy nie musi być skomplikowane

Zatrudnienie pracowników z Ukrainy nie musi być skomplikowane

Chcesz zatrudnić w swojej firmie pracowników z Ukrainy i obawiasz się skomplikowanych formalności? Sprawdź, jak zrobić to łatwiej!

Znalezienie pracownika z Ukrainy nie jest obecnie trudne, lecz z drugiej strony pracodawcy często obawiają się o złożone formalności dotyczące zatrudnienia obcokrajowca. Warto jednak wskazać, że zaangażowanie osoby z innego kraju wcale nie musi być trudne. Wybierając usługi, jakie oferuje agencja pośrednictwa pracy pracownicy z Ukrainy są jeszcze łatwiej dostępni – bez złożonych spraw formalnych.

 

Dlaczego pracodawcy wybierają pracowników z Ukrainy?

Pracownicy z Ukrainy, a także z innych krajów Wschodu przyjeżdżają do Polski po to, aby znaleźć tutaj lepiej płatną pracę niż u siebie. Jako że zapotrzebowanie na pracowników w Polsce jest spore, pracodawcy decydują się na ich zatrudnienie coraz częściej.

 

Popularność pracowników z Ukrainy wynika między innymi z ich sumienności, gotowości do pracy w weekendy oraz podczas nadgodzin. Ponadto dla wielu pracodawców duże znaczenie ma argument finansowy, ponieważ pracownicy z Ukrainy mają zwykle mniejsze oczekiwania płacowe od Polaków.

 

Jak zatrudnić pracownika z Ukrainy jeszcze łatwiej?

Warto skorzystać z pomocy agencji pośrednictwa pracy.

W firmach jak agencja pośrednictwa pracy pracownicy z Ukrainy dostępni są „od ręki”, czyli są od razu gotowi do podjęcia pracy. To powoduje, że oferta ta cieszy się dużym zainteresowaniem wśród tych pracodawców, którzy mają duże zapotrzebowanie na pracowników tymczasowych.

 

Dużym plusem jest też znacznie łatwiejszy sposób organizacji pracy. Wówczas pracodawca nie musi samodzielnie prowadzić złożonego procesu rekrutacyjnego, a także zajmować się sprawami formalnymi związanymi z zatrudnieniem osoby z innego kraju. Wszystkie kwestie związane z organizacją są wtedy po stronie agencji, co znacznie upraszcza zatrudnienie obcokrajowca.

 

Jak wybrać dobrą agencję oferującą pracowników z Ukrainy?

W firmach jak agencja pośrednictwa pracy pracownicy z Ukrainy są zatem zawsze gotowi do podjęcia pracy, a ich zaangażowanie jest znacznie łatwiejsze niż wtedy, gdy pracodawca miałby zajmować się wszystkimi sprawami samodzielnie.

 

Gdy zatem planowane jest poszerzenie załogi o nowych pracowników z Ukrainy, w takim przypadku warto zapoznać się bliżej z ofertami agencji pośrednictwa pracy.

Dodaj komentarz