Czy warto kupić softshell dziecięcy?

Czy warto kupić softshell dziecięcy?

Nie ma złej pogody, jest tylko brak odpowiedniego ubrania, wiedzą to wszyscy rodzice dzieci spędzających dużo czasu na świeżym powietrzu. Wychodzenie na zewnątrz bez względu na pogodę jest niezbędne dla prawidłowej pracy układu odpornościowego. Kształtuje też charakter – dziecko przyzwyczajone do zmiennych warunków atmosferycznych będzie czuło się silniejsze i bardziej pewne siebie. Byle wiaterek nie będzie mu straszny. Żeby to wszystko rzeczywiście się udało, konieczny jest odpowiedni strój.

Porządny  softshell dziecięcy może wiązać się z większym wydatkiem, niż zwykła kurtka zakupiona w przypadkowym sklepie, jednak zdecydowanie jest wart swojej ceny. Przede wszystkim przekłada się ona na komfort malucha, ale również na dużo większą wytrzymałość ubrania, które można później oddać młodszemu rodzeństwu lub korzystnie sprzedać.

Jakie właściwości ma softshell dziecięcy?

Ubrania z tego materiału są bardzo uniwersalne, jednocześnie ogrzewają i chronią przed nieprzyjemnymi warunkami atmosferycznymi takimi jak wiatr i niewielki deszcz. Są niezwykle wygodne, nie krępują ruchów, dzięki czemu dziecko czuje się w nich swobodnie. Dobrze dobrane są niemal jak druga skóra. Softshell dziecięcy skutecznie ochroni malucha w czasie jesiennych czy wiosennych eskapad, bez względu na to czy obierzemy kierunek nad morze, w góry czy do lasu. Jeśli zaskoczy deszcz, dziecko szybko nie zmoknie, silny wiatr również nie zdoła przebić się przez warstwę ochronną. Jeśli natomiast zrobi się nagle ciepło, softshell sprawi, że ciało nie będzie się przesadnie pocić i będzie miało odpowiednią temperaturę.

Dziecko w porządnym, turystycznym stroju od małego może uczyć się jak poznawać przyrodę, nie martwiąc się o to, że nieprzyjemna pogoda zepsuje przyjemność wycieczki, nie zastanawiając się czy jest mu za ciepło lub też za zimno. To idealny strój przejściowy, kiedy nie wiadomo jak się ubrać, zimowe kombinezony są już zdecydowanie zbyt grube, a na zwykłą bluzę jest jeszcze za wcześnie, ponieważ wieje zimny wiatr.

Dodaj komentarz