Modne uchwyty meblowe – jaki warto kupić?

Modne uchwyty meblowe – jaki warto kupić?

Wymiana uchwytów meblowych w meblu pozwala na łatwe i szybkie odmienienie jego wyglądu. Jakie uchwyty są obecnie najbardziej popularne?

Elementy jak uchwyty meblowe można bardzo łatwo wymienić na nowe i dzięki temu sprawić, że stara, opatrzona komoda lub szafka będzie wyglądać efektownie. W sklepach oferujących uchwyty można znaleźć wiele ciekawych modeli do wyboru. Co wybrać?

 

Drewniane uchwyty meblowe

Do mebli klasycznych, ale też tych w nowoczesnym stylu, często kupowane są uchwyty meblowe wykonane z drewna. Można kupić je w wielu ciekawych wzorach i wybarwieniach, aby dopasować je do konkretnego rodzaju mebla i jego stylu.

 

Drewniane uchwyty meblowe często kupowane są do szafek meblowych w kuchni, ale również mogą świetnie prezentować się z klasycznym albo rustykalnym meblem jak komoda do sypialni albo do salonu.

 

Nowoczesne uchwyty meblowe z metalu

Gdy mebel ma uzyskać nowoczesny wymiar, wtedy najlepiej zdecydować się na nowoczesne uchwyty meblowe wykonane z metalu. Wśród popularnych kolorów znajdują się czarny, polerowana stal inox, ale również złoty, który jest dzisiaj bardzo popularnym kolorem w aranżacji wnętrz.

 

Do nowoczesnych przestrzeni świetnie pasują proste uchwyty meblowe, które nie mają żadnych ozdobników. Dzięki temu mogą one sprawić, że meble uzyskują prostą formę.

 

Skórzane uchwyty meblowe

Ciekawym wyborem mogą być również uchwyty meblowe wykonane ze skóry. Teraz to jeden z hitów w aranżacji wnętrz.

 

Takie uchwyty wykonuje się najczęściej z pasków skóry naturalnej, która jest bardzo wytrzymałą i trwała, ale należy pamiętać o tym, że takie uchwyty szybciej zniszczą się niż te metalowe czy drewniane.

 

Skórzane uchwyty meblowe są bardzo popularne do komód czy szafek w stylu skandynawskim czy boho.

 

Tradycyjne, kute uchwyty meblowe

Gdy natomiast zamierza się stworzyć mebel o klasycznym wyglądzie, wtedy świetnym wyborem będzie wybranie kutych uchwytów metalowych. Takie uchwyty mają dekoracyjny wygląd, na przykład ozdobne rozszerzenia w centralnej części, dlatego kapitalnie pasują one do mebli tradycyjnych.

 

Najczęściej uchwyty meblowe w tym wariancie kupowane są w kolorze czarnym albo stare złoto albo mosiądz.

 

Dekoracyjne uchwyty meblowe

Aby meble uzyskały niebanalny wygląd, można także sięgnąć po dekoracyjne uchwyty meblowe, które oferowane są w fantazyjnych wzorach.

 

Do tej kategorii zaliczane są między innymi uchwyty w kształcie motylków, żuczków, muszelek, uchwyty ceramiczne i emaliowane, uchwyty wykonane z kamienia, uchwyty wyglądające jak kryształy, dlatego jest w czym przebierać.

 

Takie ozdobne uchwyty meblowe mogą sprawić, że najprostszy mebel uzyska zachwycający wygląd i będzie dzięki temu unikatowy.

 

Gdzie kupować uchwyty meblowe?

Akcesoria jak uchwyty meblowe można zakupić przede wszystkim w sklepach z akcesoriami meblowymi, gdzie są one dostępne w różnych wzorach i wymiarach.

 

Najczęściej klienci kupują uchwyty meblowe w internecie, gdzie są one oferowane w jeszcze szerszym wyborze niż w sklepach stacjonarnych. Dodatkowo można również kupować je w niskich cenach i z wygodną dostawą wprost do swojego domu.

Dodaj komentarz