Świece neutralizujące zapachy zwierząt – te pięknie pachną!

Świece neutralizujące zapachy zwierząt – te pięknie pachną!

Masz w domu psa, kota albo małe zwierzęta jak chomiki lub królika? Zapachowe świece neutralizujące zapachy mogą być wtedy bardzo pomocne!

W ostatnim czasie w sprzedaży zaczęły pojawiać się świece dla kotów, psów i dla innych zwierząt. To produkty wyróżniające się nie tylko pięknymi zapachami, ale również mogą one skutecznie neutralizować odory, jakie pojawiają się w domu lub mieszkaniu, gdzie mieszka zwierzę.

 

Świece neutralizujące nieprzyjemne zapachy – jak działają?

Świeczki zapachowe są teraz bardzo popularne i używane są przez wiele osób, którym zależy na zadbaniu o przyjemny zapach we wnętrzach.

 

Atrakcyjnym wyborem mogą być też świece dla kotów i innych zwierząt, które różnią się od tych standardowych wykorzystaniem bezpiecznych materiałów i zapachów dla domowych pupili.

 

Najczęściej świece dla zwierząt produkowane są z bezpiecznych wosków naturalnych, na przykład wosku sojowego, a za ich zapachy odpowiadają naturalne olejki eteryczne. Takie świece pozwalają na łatwe neutralizowanie zapachów zwierząt, ale również skutecznie aromatyzują pomieszczenia.

 

Rodzaje zapachów świec dla zwierząt

Do wyboru są między innymi świece pachnące lawendą o właściwościach wyciszających, ziołami jak rozmaryn, mięta, ale również świece o zapachach owocowych, które doskonale nadają się na lato.

 

Jak korzystać ze świec dla kotów i psów?

Należy pamiętać o zasadach bezpiecznego korzystania ze świec w domu, w którym przebywają zwierzęta.

 

Świeca powinna być umieszczona w miejscu niedostępnym dla zwierzęcia, na przykład na wyższej półce. Nie należy również opuszczać pomieszczenia, w którym pali się świeca, dlatego powinna być ona stale nadzorowana. Gdy pomieszczenie zamierza się opuścić, należy zgasić świecę.

 

Aby zneutralizować zapachy oraz nadać pomieszczeniu przyjemny zapach, należy regularnie korzystać ze świecy zapachowej. Zaleca się jej palenie najczęściej przez 2-3 godziny.

Dodaj komentarz